Bursalı Adranos Tiyatro’dan  “Maskeliler”

Geçen sezon Sardalya oyunu ile merhaba diyen Adranos Tiyatro bu yıl İlan Hatsor’un Maskeliler oyunu ile sezonu açtı.
8 Kasım 2015 Pazar günü Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Sahnesinde seyirci ile buluşan oyunu yönetmeni İzzet Boğa. Dekor Tasarımını Dilek Kaplan, Işık tasarımını Rahmi Özan’ın yaptığı oyunun müzikleri ise Nedim Yıldız’a ait. 
22 Kasım’da Nazım Hikmet, 13 Aralık’ta Konak, 21 Aralık’ta Uğur Mumcu ve 28 Aralık’ta Nazım Hikmet sahnesinde sergilenecek oyunun biletleri etkinlik gişelerinde bulunuyor.  Oyun sezon boyu Nilüfer Belediyesi sahnelerinde düzenli olarak oynanacak.
Filistinli üç kardeşin öyküsünü anlatan bu ilginç oyun tek perde 65 dakika ve 16 yaş üstü izleyiciler için...

ADRANOS TİYATRO '2015

M A S K E L İ L E R

YAZAN : ILAN HATSOR

ÇEVİREN : NEBİL TARHAN

YÖNETEN : İZZET BOĞA

DEKOR TASARIM : DİLEK KAPLAN

MÜZİK : NEDİM YILDIZ

IŞIK TASARIM : RAHMİ ÖZAN

RESİM VE AFİŞ : MERVE ERGENOĞLU

OYNAYANLAR : İZZET BOĞA, AYKAN YILMAZ, TARIK ŞENOCAK.

NE PAHASINA ?
İsrailli yazar İlan Hatsor'un kaleme aldığı MASKELİLER, Uluslararası Tiyatro Enstitüsünün Maskin ödülüne sahip. İngiltere, Almanya, ABD dahil bir çok ülkede oynanan ve büyük ses getiren oyun, Filistin meselesini aile düzleminde ele alırken 'İdealizm nerede fanatizme dönüşür' sorusunu merkeze alıyor.

İsrail tarafından işgal edilmiş küçük bir köyde yaşayan kardeşlerin öyküsünü soluksuz izleyeceksiniz.

Terör , şiddet, tahammül, anlayış ve beraber yaşama sorunlarıyla baş başa bırakıldığımız bu günlerde 'tokat' gibi bir oyun ile sahneye çıkıyor ADRANOS TİYATRO.

İzzet BOĞA'nın yönettiği MASKELİLER, Nazım Hikmet Sahnesinde 8 Kasım 2015 Pazar günü saat 20.00 de prömiyer yapacak ve sezon boyunca Nazım Hikmet Sahnesinde oynanmaya devam edecek.

Biletler Nazım Hikmet, Uğur Mumcu, Konak gişelerinde. Ayrıntılı bilgi Nilüfer Sanat, Nilüfer Tiyatro aylık programlarında, www.adranostiyatro.com ve facebook /adranostiyatro sayfalarında.

İyi seyirler.
Adranos Tiyatro

MASKELİLER'in Türkiye sahneleme hakları TEM YAPIM YAYIN şirketinden alınmıştır.
ADRANOS TİYATRO

Bursa'nın genç ve enerjik tiyatrosu adını Uludağ'dan, Orhaneli'den çıkan debisi yüksek, sert ve pırıl pırıl bir çaydan Adranos Çayı'ndan alıyor. Umuyoruz ki, tiyatromuzun sözleri de, oyunları da, genç oyuncuları da büyük nehirlere karışıp engin denizlere ulaşır.

Adranos Tiyatro'yu hiçbir kurum ve kuruluşa, zaman ve döneme bağlı olmadan; tiyatronun, toplumsal, siyasal ve kişisel yaşamımızdaki yerini temel alarak, sanatın uyaran, farklı bakış açıları kazandırarak sorgulamayı ve yeniden değerlendirmeyi sağlayan işlevini öne alarak, dilediğimiz oyunları sahneleyebilmek, söylenmesi gerekeni söyleyebilmek için kurduk.

Sadece seyirci desteği ile varolan Adranos Tiyatro, Bursalı Tiyatroseverlerin özgür ve bağımsız tiyatrosu.

2014 Ekiminde Aziz Nesin öykülerinden İzzet BOĞA'nın oyunlaştırdığı ve yönettiği SARDALYA oyunu ile merhaba diyen Adranos Tiyatro, ilk sezonunda XV. Direklerarası Seyircileri Umut Veren Tiyatro Topluluğu ödülüne layık görüldü.
Kanada Laval Üniversitesi ile Romanya Stefan Cel Mare Üniversitesinin Suceava kentinde düzenlediği Kültürlerarası Programa davet edilen SARDALYA, 3 Haziran 2015 te Romanya'da sahnelendi.
Öykü anlatımında Geleneksel Türk Tiyatrosu'nun meddah, karagöz, ortaoyunu gibi ögelerini çağdaş bir yorumla kullanan oyun, özgün müzikleriyle beğeni topladı, sezon boyunca Nilüfer Belediyesi sahnelerinde sergilendi. Yeni sezonda da sahnelenmeye devam edecek.

2015 -2016 sezonunu Ilan Hatsor'un Maskelieler oyunu ile açan Adranos Tiyatro, Bursa'nın tiyatro dünyasına yeni bir soluk getiriyor.

GÖSTERİ TARİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

www.adranostiyatro.com

Facebook/adranostiyatro